RODINNÁ VÝROBNA CIDERU Z VLASTNÍHO SADU S DISTRIBUCÍ PRO VELKO I MALOOBCHOD

RODINNÁ VÝROBNA CIDERU Z VLASTNÍHO SADU S DISTRIBUCÍ PRO VELKO I MALOOBCHOD

1949
Požadovaná výše investice (od): 
4 000 000 CZK
Požadovaná výše investice (do): 
10 000 000 CZK
Odhadovaná návratnost investice: 
48 měsíců
Odhadovaná doba realizace: 
12 měsíců

Za projektem stojí několik lidí, kteří se rozhodli využít vlastní pozemky a zázemí v dané lokalitě pro vybudování jablečných sadů a následně výrobny nápojů cider. Pro začátek je zamýšleno s využitím 4,2 ha pole (přičemž k dispozici je až 12 ha). V okolí se úrodě daří a jsou zajištěni i dodavatelé pro vykrytí prvních dodávek, než začne produkce z vlastních pozemků. Na pozemku stojí i starší nemovitost, která se bude rekonstruovat a umístí se do ní technologie. Technologie je již vybrána, naceněna, a počítá se i s jejím následným rozšiřováním.
 
Lokalita je velmi vhodná pro pěstování s vysokými výnosy plodin, což dosvědčují i mnohé další zemědělské společnosti v okolí. Jeden ze společníků bude zároveň garantem v oblasti zemědělství.

Názor Busyman.cz: 

„Autoři spojili své pozemky, zkušenosti a obchodní plán do záměru vlastní výrobny cideru, jehož spotřeba jde významně nahoru.
Mají až 12ha k dispozici, kompletní byznys plán a připravenu technologii pro výrobu. Silný potenciál vidíme právě ve hmatatelnosti projektu a fyzickém zázemí.“

Více informací k projektu

v CZK