Pilotní film pro akční TV seriál v historickém světě plného magie

Pilotní film pro akční TV seriál v historickém světě plného magie

1864
Požadovaná výše investice (od): 
6 000 000 CZK
Požadovaná výše investice (do): 
9 000 000 CZK
Odhadovaná návratnost investice: 
24 měsíců
Odhadovaná doba realizace: 
8 měsíců PILOT, 24 měsíců první série

Hlavním cílem projektu je vytvoření pilotního dílu TV série a následné výroby seriálu - jako pojistka pro investory bude možné ze záběrů sestavit samostatný celovečerní film. Ten může být prodán samostatně a vygenerovat dostatek prostředků ke splacení investice i se ziskem, pokud se série neuchytí.

V roce 2013 byl tento “model” využit u snímku Lost Legion, za kterým stál stejný filmový štáb včetně režisérů. Přestože původně měl být snímek Lost Legion pouze pilotem k navazující sérii, producenti z Kanady nebyli schopni dodat scénáře v potřebné kvality tak, aby zaujaly televizní stanice pro natočení celé série. Ve výsledku padlo rozhodnutí projekt přepracovat a udělat z něj samostatný, celovečerní snímek.

Celková investice do Lost Legion činila cca 450 000 EUR. Následně byl film prodán holywoodskému studiu Lions Gate na celosvětovou TV distribuci za 650 000 EUR.

Novým projektem, na který tímto Teaserem autoři hledají investora, je unikátní spolupráce mezi společnostmi Visionary Approach, Three Brothers production a Pantheon Pictures. Tito již společně vytvořili několik filmů včetně čerstvě dokončeného snímku Montenegro, který byl nyní přihlášen na MMF do Karlových Varů, tak i historického snímku Cyril a Metoděj, Ať žijí rytíři, Ve jménu krále, a v neposlední řadě Lost Legion.

Cílem projektu je natočení pilotu a následně výroby několika sérií pro danou americkou televizní stanici, přičemž celkový zisk se odhaduje až do výše 80 000 000 Kč pro investora.

Názor Busyman.cz: 

Z našeho pohledu se jedná o jeden z nejzajímavější projektů v ČR a naší databázi z poslední doby. Přestože čeští investoři nemají moc zkušeností s filmovou oblastí, autoři již mají za sebou bohatou historii a zkušenosti, které do projektu vkládají, a tím velmi vyvažují potenciál návratnosti a výnosu.
S jedním z autorů a ústřední postavou projektu, Petrem Kubíkem, spolupracujeme již delší dobu. Mimo jiné získal od našeho fondu Busyman Trust v loňském roce investici na snímek Montenegro.
S projektem Legendary mají autoři vysoké ambice, které jsou ovšem naprosto reálné, jelikož již podobný projekt v minulosti realizovali a úspěšně prodali do Hollywoodu.

Více informací k projektu

v CZK